Karne Not Ortalaması hesaplama

Özellikle 2012-2013 Eğitim  ve Öğretim yılında Öğrencilerimiz http://yahyagungor.net bünyesinde açmış olduğumuz karne not ortalaması hesaplama sistemine büyük ilgi gösterdiler. Bu ilgi o kadar yoğun oldu ki zaman zaman gelen sorulara ve arz edilen isteklere cevap vermekte zorlandık. Peki Acaba ne idi Karne not ortalaması hesaplama sistemimizi bu kadar popüler ve vazgeçilmez yapan ? Bu sorunun pek çok cevabı olsa da en başta gelen hiç şüphesiz ki web ortamında bir benzerinin daha olmaması ve kolay kullanılabilirliğidir.karne not ortalaması hesaplama Hatta Takdir ve teşekkür hesaplama sistemi olarak ta kullanıldı ve bu açıdan da rağbet gördü. Şimdi ise Karne not ortalaması hesaplama sistemimizin v2 sürümünü sizlerin beğenisine sunuyor ve aynı ilgi ve alakayı bekliyoruz.

Eski sitemizde bununla ilgi birde video paylaşmış ve youtube'a yükleyerek sizlerin bu konuda tereddütlerini gidermek istemiştik. İsterseniz burada Karne not ortalaması videosuna bakabilirsiniz.

 

Peki Öğrencilerimiz için Karne not ortalaması hesaplaması niçin bu kadar önemlidir. Çünkü Karne notunuz 2.50'nin altında olursa sınıfta kalırlar. Bu sebeple yıl içinde ilgili döneme ait notların hesaplanıp ortalamanın tespit edilmesi lazımdır. Birde Okul birinciliği için yarışan arkadaşlarımız olabilir bunlarında notlarını hesaplamaları gerekir. ÖSYM tarafından yapılan sınavlar sonucu gerçekleşecek yerleştirmelerde de ek puan olarak dönecek olan Karne notlarımız büyük önem taşımaktadır.

Peki Karne not ortalaması nasıl hesaplanır? Herhangi bir dersten aldığınız 100 üzerinden puanların toplamının ders saatine bölünmesi ve bunun bütün dersler için teke tek yapılması ile bulunur. Bu kağıt kalemle oldukça zahmetli bir iştir. Gerçi biz Öğrencilik yıllarımızda böyle yapardık ama şimdi devir değişti ve bunu bizler için yapan online Karne notu hesaplama sistemleri var.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılı itibari ile V2 Sürümünü duyorduğumuz not hesaplama sistemimiz tamda bu aşama da devreye giriyor ve siszlerin imdadına yetişiyor. Aşağıdan bu hesaplama sistemine ulabilirsiniz.

http://yahyagungor.net/giris.php

Yahya GÜNGÖR - Yahya GÜNGÖR Çatalpınar Çok Programlı Lisesi Tarih Öğretmeni. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 2001 yılı Mezunu. 2005 yılından beri Tarih Öğretmenliği Yapmakta ve 2009 yılından bu yana Web Sitesi İle ilgilenmektedir. Joomla ve Wordpress Konusunda bilgi sahibidir.
Yahya has written 446 awesome articles.

Yorum:

Bir yorum

  1. admin 08 Ekim 2013 at 13:22 - Reply

    Karne Not Ortalaması hesaplama hakkında kş görüş ve Önerilerinizi, takdir ve ya teşekkür belgenizle ilgili sevinçlerinizi, takdir teşekkür alma ile ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


7 + 9 =